Speciální výstava ČHP

11.5.2019 proběhla při 49. Krajské výstavě v Hradci Královém speciální výstava ČHP. Z 31 přihlášených jedinců nastoupilo 28. Vítězkou speciální výstavy ve fenách a zároveň vítězkou plemene se stala Molly od Kamenité říčky majitelky Jany Hnídkové. Vítězem speciální výstavy ve psech se stal Amadeus z Klánovického lesoparku majitelky Beáty Vlasákové, který zároveň získal titul BOS. Titul nejlepší mladý získala fena Amanda Dipsyworld majitelky Jany Tiché. Za posouzení výstavy a následnou bonitaci děkujeme paní rozhodčí Mgr. Zuzaně Brotánkové. Vítězům gratulujeme k úspěchům a ostatním nezbývá než popřát hodně štěstí na dalších výstavách k čemuž jistě přispěje i řádný trénink předvedení svého pejska. Tentokrát se paní rozhodčí nezdráhala dávat i známku dobrou a velmi dobrou, ale jen kvůli povahám pejsků a šílenému předvedení, resp. nevychovanosti psů.

Do fotogalerie psů od L.Čápové se dostanete po kliknutí na obrázek.

web

25.5.2019 - 10. ročník Májové štreky

10. ročník Májové štreky, závodu s prvky dogtrekkingu, je zdárně za námi. Bez trochy bloudění se tentokráte nikdo neobešel, ale všichni zúčastnění do cíle dorazili opálení, živí a až na nějaké ty šrámy od ostružin a popálení od kopřiv i zdraví. Čechohoráci se zúčastnili ve dvou ze tří kategorií a to na 15 a 26 km. Trasy vedly do krásného okolí bizoní farmy v Cunkově směrem na Moninec a Javorovou skálu. Kontrolou projité trasy byly odpovědi na otázky z daného místa a ke konci trasy i dva schované poklady - jedním byla odměna pro pejsky v podobě rýžových kostiček a druhým čokoládový dukátek pro pánečky. Děkujeme Daně a Oldovi Kupkovým za uspořádání této parádní akce, kde krom vyhlášení pořadí v celkovém závodě, byla vyhlášena i kategorie pouze pro ČHP. Dva zástupci čechohoráků stanuli na stupních vítězů i v celkovém závodě a to v kategorii na 26 km, kde se absolutním vítězem stali Pavel a Lenka Sztymonovi s Jeeny a na třetím místě se umístila Lenka Čápová s Karčou a Borinkou. Všem moc gratulujeme.

6. místo Prokopová Marie ml. a Artuš Dobrá cesta

7. místo Prokopová Marie st. a Horalka od Kamenité říčky alias Happy a Abigail Rozdělovská střela

49. KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ spojená se SPECIÁLNÍ VÝSTAVOU plemene: ČESKÝ HORSKÝ PES

(s titulem CAC ČR, CAJC ČR, Vítěz speciální výstavy, BOJ, BOV, BOS, BOB)

sobota 11. 5. 2019
HRADEC KRÁLOVÉ areál Stříbrný rybník
Lhotecká 183/95, 500 09 Hradec Králové - Malšova Lhota

Uzávěrky:

• I. – 31. 3. 2019
  • II. – 14. 4. 2019

PŘIHLÁŠKY, INFORMACE: Kynologický spolek Hradec Králové, Pardubická 15/3, 500 04 Hradec Králové
mobil: 702 814 762
e-mail: vystavahradec@email.cz

Propozice

Přihláška

Přihlášky k bonitaci - poradci chovu zasílat prostřednictvím e-mailu.

SK ČHP v první polovině závodní sezóny 2017/18

Stochov 2017SK ČHP v první polovině závodní sezóny 2017/18.

S příchodem podzimu začala opět závodní sezóna ve všech musherských disciplínách na suchu. Letos s jednou novinkou v ČHP hojně obsazovanou kategorií SC11(1 husky nebo ČHP na koloběžce). Tato kategorie se změnila na SC21, to znamená, že v této kategorii je možno startovat i s dvěma psy výše zmiňovaných plemen.

Tradičně se jeden z prvních závodů konal ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2017 v Hrobu u Teplic v Čechách, zde se za SK ČHP zúčastnil pouze v kategorii BKJM Ota Prokůpek a dojel na pěkném čtvrtém místě. V téže kategorii jel s ČHP také Zdeněk Doležal, který dojel na šestém místě.

Další závod byl následující víkend v Abertamech. V kategorii BKJM se z SK ČHP umístil na čtvrtém místě Zdeněk Holub. V kategorii BKJW se umístila na pátém místě Markéta Hojná, na šestém Marie Prokopová ml. a na sedmém Nikola Dočekalová. V kategorii CCM se na druhém místě umístil Milan Dočekal a v SC21 Marie Prokopová na osmém místě. S ČHP ještě závodila v  kategorii C1 Vanda Kmochová na devátém místě a v SC21 Blanka Svobodová také na devátém místě.

Číst dál: SK ČHP v první polovině závodní sezóny 2017/18

Vzpomínkový výšlap Čechohoráčků

Sraz dne 23.3.2019 v 10,00 hod. na vlakovém nádraží ve Všenorech.

S sebou buřty na opékání, kočárky s dětmi, vnoučaty nebo berle...;-), každému podle jeho možností. Trasa bude  kolem Berounky. Pro jistotu vemte košík, asi popojedem vláčkem.

Moc se na Vás těšíme.
Míša Formánková ( 777 841 613)

Speciální výstava ČHP - Ml.Boleslav 8.5.2018

Nutrilove banner 200x600pixDne 8.5.2018 proběhla speciální výstava ČHP při Pojizerské krajské výstavě v Mladé Boleslavi. Předvedlo se 30 jedinců - 12 psů a 18 fen, které posoudil rozhodčí pan Miroslav Václavík.

Vítězem plemene BOB a vítězkou speciální výstavy ve fenách se stala Akira z Klánovického lesoparku majitelky Nikoly Dočekalové. Titul Best of oposite site a zároveň vítěz speciální výstavy ve psech získal Calvin Di-Le-Grej majitelky Lenky Čápové. Nejlepším mladým se stal pes Goliáš Plavská smečka majitelky Věry Šťastné a nejlepším veteránem fena Escada od Kamenité říčky majitelky Jany Drškové. Všem moc gratulujeme!

foto z výstavy od Lenky Čápové zde.

Velké poděkování patří sponzorům výstavy za poskytnutí dárků pro všechny vystavovatele a prémiových granulí značky Nutrilove pro vítěze.