Speciální výstava ČHP

Dne 8.5.2018 proběhla speciální výstava ČHP při Pojizerské krajské výstavě v Mladé Boleslavi. Předvedlo se 30 jedinců - 12 psů a 18 fen, které posoudil rozhodčí pan Miroslav Václavík.

Vítězem plemene BOB a vítězkou speciální výstavy ve fenách se stala Akira z Klánovického lesoparku majitelky Nikoly Dočekalové. Titul Best of oposite site a zároveň vítěz speciální výstavy ve psech získal Calvin Di-Le-Grej majitelky Lenky Čápové. Nejlepším mladým se stal pes Goliáš Plavská smečka majitelky Věry Šťastné a nejlepším veteránem fena Escada od Kamenité říčky majitelky Jany Drškové. Všem moc gratulujeme!

Velké poděkování patří sponzorům výstavy za poskytnutí dárků pro všechny vystavovatele a prémiových granulí značky Nutrilove pro vítěze.

foto z výstavy od Lenky Čápové zde.

POZVÁNKA NA VÍKEND ČHP a HUSKY

SPOLEČNÝ VÍKEND ČESKÉHO HORSKÉHO PSA a SIBERIAN HUSKY- dogtrek (výlet) a amatérský závod

Dne 12. - 13. 5. 2018 se koná na polním letišti v Horách u Karlových Varů společný víkend ČHP a Siberian Husky nazvaný „Siberian husky víkend a víkend ČHP. Akce se koná pod záštitou Siberian husky klubu a Klubu Českého horského psa.

Na programu bude sobotní dogtrek (výlet) na cca 11 km, tentokrát stezkou okolo hradu Loket. V neděli se bude konat závod nejen pro amatéry a to v kategoriích:

CC – běh se psem,

BKJ – kolo a pes

SC -koloběžka a pes

C1 – spřežení do 4 psů

Povinné vybavení: přilba (mimo kategorie CC), brýle, rukavice.

Program: příjezd možný v pátek 11.5.2018, večer volná zábava, možnost tréninku – 5 km. V sobotu 12.5. v 12 hod. info. o dogtreku, ve 13 hod. start dogtreku, v 18 hod. vyhlášení výsledků, večer volná zábava.

V neděli 13.5. v 8 hod. info o závodech, v 9 hod. start závodu, v 11 hod závod dětí se psem, v odpoledních hodinách vyhlášení výsledků.

Ceník: víkend – 50 Kč (stan, karavan, nebo obyt. auto), jinak 100 Kč, startovné dogtrek – 200 Kč, startovné závod – 200 Kč.

Občerstvení: Zajištěno v klubovně letiště přímo v areálu.

Ubytování: ve vlastních stanech a karavanech, v nonstop restauraci „Pod Kaštanem“, nutné objednat předem. www.restauracepastelakovi.cz

Přihláška: zájemci čhp se mohou přihlásil na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo tel: 602 167 249

UZÁVÉRKA do 5.5.2018!!!!!

SK ČHP v první polovině závodní sezóny 2017/18

Stochov 2017SK ČHP v první polovině závodní sezóny 2017/18.

S příchodem podzimu začala opět závodní sezóna ve všech musherských disciplínách na suchu. Letos s jednou novinkou v ČHP hojně obsazovanou kategorií SC11(1 husky nebo ČHP na koloběžce). Tato kategorie se změnila na SC21, to znamená, že v této kategorii je možno startovat i s dvěma psy výše zmiňovaných plemen.

Tradičně se jeden z prvních závodů konal ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2017 v Hrobu u Teplic v Čechách, zde se za SK ČHP zúčastnil pouze v kategorii BKJM Ota Prokůpek a dojel na pěkném čtvrtém místě. V téže kategorii jel s ČHP také Zdeněk Doležal, který dojel na šestém místě.

Další závod byl následující víkend v Abertamech. V kategorii BKJM se z SK ČHP umístil na čtvrtém místě Zdeněk Holub. V kategorii BKJW se umístila na pátém místě Markéta Hojná, na šestém Marie Prokopová ml. a na sedmém Nikola Dočekalová. V kategorii CCM se na druhém místě umístil Milan Dočekal a v SC21 Marie Prokopová na osmém místě. S ČHP ještě závodila v  kategorii C1 Vanda Kmochová na devátém místě a v SC21 Blanka Svobodová také na devátém místě.

Číst dál: SK ČHP v první polovině závodní sezóny 2017/18

Informace z druhé části závodní sezóny 2016/17

Druhá polovina závodní sezony 2016/17.

V druhé, zimní polovině závodní sezóny, bylo již tradičně méně závodů než na podzim. Hlavní důvod pro pořádání méně závodů v zimě je nedostatek sněhu v několika posledních letech. I když tento rok byla situace o něco málo lepší než v letech předchozích.

Číst dál: Informace z druhé části závodní sezóny 2016/17

Informace z druhé poloviny závodní sezóny 2016/17

Informace z druhé poloviny závodní sezóny 2016/17.

První závod s účastí členů sportovního klubu byl v Abertamech 7. - 8. 1.2017. Zde se na trati dlouhé 7,6 km (dvoukolově) umístila na 1. místě v kategorii SKJW Markéta Hojná a v kategorii SKJM také na 1.místě Milan Dočekal. V kategorii C1 dojela na 5. místě Sandra Hutařová. S ČHP jela také Vanda Kmochová a skončila na 6. místě.

O víkendu 4.- 5. 2.2017 se jel další závod v Lesné v Krušných Horách. Sněhové podmínky se zpočátku jevily velice pozitivně, ale dva dny před závodem se bohužel počasí zhoršilo a do sněhu začalo pršet. Nakonec tak musel být opuštěn původní záměr jednoho velkého kola, ale jezdilo se více kol na kratším okruhu (počet kol závisel na kategorii). Zajímavostí tohoto závodu byl i hromadný start, který se postaral o adrenalinový úvod závodu, protože široká startovní rovinka poměrně rychle přešla v úzkou cestu klikatící se okolo ohrady. V kategorii C1 byl klub reprezentován Milanem Vodákem, který se po dvou kolech umístil na 3. místě. V kategorii SKJM se na 12. a 15. místě umístili Milan Dočekal a David Vodák. V kategorii SKJW si pro krásné 5. místo dojela Markéta Hojná.

Další závod s účastí závodníků s ČHP byl Zásadský sprint a mid, který se konal 11. - 12. 2. 2017 a jel se jako mistrovství České republiky. Zde za klub ČHP závodil v kategorii SKJM Milan Dočekal, který se umístil na 7. místě. V kategorii SKJW byly barvy našeho klubu reprezentovány Markétou Hojnou, která se umístila na 7. místě. Dále s ČHP závodil Zdeněk Doležal a v kategorii SKJM dojel na 5. místě.

V březnu se zúčastnila Markéta Hojná již canicrossového závodu s názvem „jarní Bahno 2017“, který v kategorii žen vyhrála. Závod se běžel nad Karlovými Vary na trati dlouhé 8,5 km prvním rokem za nepříznivého počasí a v bahně.

Za vzornou reprezentaci děkuji všem členům sportovního klubu, ale i všem ostatním závodníkům s ČHP.

DŮLEŽITÉ: Aktivace závodní licence na sezónu 2017/18.

Zájemci o aktivaci licence na 2017/18 zaplatí na účet klubu ČHP 400,-Kč za dospělého a 100,-Kč za juniora. Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše klubové číslo a heslo „licence“. Svou platbu zároveň oznamte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Termín pro platbu je do 10. 9. 2017. Po tomto termínu platba pouze individuální v plné výši tj. 1000,-Kč.

Licence je nutná na všechny typy závodů z termínového kalendáře SSPS.

Milan Vodák, předseda SK ČHP

Klubová výstava 2017

V sobotu 9.9.2017 proběhla v Netolicích v autokempu Podroužek klubová výstava českých horských psů. Za slunečného počasí se předvedlo padesát z 52 přihlášených jedinců - 16 psů a 34 fen. Kvalita předvedených jedinců byla vysoká, úroveň předvedení již tolik ne a je co vylepšovat. Při boji o pořadí pak u kvalitních jedinců rozhodovalo právě předvedení a povaha. Děkujeme paní rozhodčí Ivetě Novákové za perfektní posouzení celé výstavy.

Vítězem plemene a klubovou vítězkou se stala fena ze třídy otevřené Dipsy Plavská smečka majitelky Nikoly Matouškové. Klubovým vítězem ve psech a Best of oposite site (BOS)se stal Calvin Di-Le-Grej majitelky Lenky Čápové. Nejlepším mladým (BOJ) se stala fena Akira z Klánovického lesoparku majitele Milana Dočekala a nejlepším veteránem (BOV) se stala fena Escada od Kamenité říčky majitelky Jany Drškové. Všem gratulujeme!