Závody

SK ČHP v první polovině závodní sezóny 2017/18

Podrobnosti

Stochov 2017SK ČHP v první polovině závodní sezóny 2017/18.

S příchodem podzimu začala opět závodní sezóna ve všech musherských disciplínách na suchu. Letos s jednou novinkou v ČHP hojně obsazovanou kategorií SC11(1 husky nebo ČHP na koloběžce). Tato kategorie se změnila na SC21, to znamená, že v této kategorii je možno startovat i s dvěma psy výše zmiňovaných plemen.

Tradičně se jeden z prvních závodů konal ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2017 v Hrobu u Teplic v Čechách, zde se za SK ČHP zúčastnil pouze v kategorii BKJM Ota Prokůpek a dojel na pěkném čtvrtém místě. V téže kategorii jel s ČHP také Zdeněk Doležal, který dojel na šestém místě. 

Další závod byl následující víkend v Abertamech. V kategorii BKJM se z SK ČHP umístil na čtvrtém místě Zdeněk Holub. V kategorii BKJW se umístila na pátém místě Markéta Hojná, na šestém Marie Prokopová ml. a na sedmém Nikola Dočekalová. V kategorii CCM se na druhém místě umístil Milan Dočekal a v SC21 Marie Prokopová na osmém místě. S ČHP ještě závodila v  kategorii C1 Vanda Kmochová na devátém místě a v SC21 Blanka Svobodová také na devátém místě.

 

Ve dnech 21. – 22. 10. 2017 se konaly na trati dlouhé 5,3 km závody v Červeném Kostelci, zde se za SK zúčastnil Ota Prokůpek, který v kategorii BKJM dojel na pěkném čtvrtém místě. V kategorii C1 dojel Milan Vodák na devátém místě a v SC21 David Vodák na desátém místě. Dále se s ČHP umístil na sedmém místě v kategorii BKJM Zdeněk Doležal.

Hned za týden se konaly závody ve Třech Studních, kde čest SK hájila rodina Dočekalova. Milan v canicrossu doběhl na čtrnáctém místě a dcera Nikola, která v kategorii SC21 dojela na sedmém místě. V kategorii SC21 jela také Marie Prokopová, která s dvěma ČHP dojela na pátém místě. Závod se jel pouze jednokolově, druhé nedělní kolo bylo z důvodu silného větru zrušeno.

Další závod se konal 11. – 12.11.2017 v Stochově u Kladna, kde na bahnité trati dlouhé 6,8 km závodil za SK v kategorii C1 Milan Vodák, který se umístil na pátém místě, dále v této kategorii jeli s ČHP Blanka Svobodová a Vanda Kmochová, které se umístili na šestém a osmém místě. V kategorii SC21 se sešli hned čtyři závodníci z SK, Nikola Dočekalová - šestá, Marie Prokopová ml. – sedmá, Tomáš Voříšek – osmý a David Vodák – desátý. V MIDu si na trati dlouhé 14,1 km doběhl pro krásné třetí místo Milan Dočekal. Na kole si pro čtvrté místo v kategorii MBJK dojela Marie Prokopová.

Jeden z nejpočetněji obsazených, co se týče celkového počtu startujících, závodů se konal 18. – 19.11.2017 v Bělči nad Orlicí. Za SK ČHP se v kategorii C1 umístila na čtvrtém místě Sandra Hutařová dále v kategorii BKJW na dvanáctém místě Marie Prokopová ml. V SC21 byl Tomáš Voříšek čtrnáctý a Marie Prokopová osmnáctá. S ČHP také startovali v kategorii C1 Blanka Svobodová (šestá) a Vanda Kmochová sedmá. V kategorii BKJM dojel s ČHP Zdeněk Doležal na 7. místě.

Dále se členové SK zúčastnili dalších závodů, které nejsou v termínovém kalendáři SSPS. Například: Klánovický canicross - Markéta Hojná (3. místo), Milan Dočekal (3. místo), Robert Sušánka (2. místo), Lukáš Dočekal (2. místo) nebo Janovských 11 a 19 – Markéta Hojná (3 místo).

Informace o dalších závodech najdete na www.mushing.cz.

Na závěr bych chtěl všem „čechohorákům“ popřát krásné a pohodové svátky a vše nejlepší do nového roku.

Milan Vodák, předseda SK ČHP

     

  Fotogalerie  

     

  Přihlášení / Odhlášení  

     

  Aktuální diskuze  

  Odpovědí Předmět
  1
  18.05.2021 8:09  Obecné

  6
  19.09.2020 6:38  Obecné

  0
  15.09.2019 0:06  Obecné

  Historie:   4h   8h   12h   24h
     
  Copyright © 2023 Klub Českého horského psa. Všechna práva vyhrazena.
  Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.