GR8 TRAILS CANICROSS Hradec Králové v podání Českého horského psa

11.5.2024      Ing. Ladislav Chyba      Sport a aktivity      244

GR8 TRAILS CANICROSS Hradec Králové v podání Českého horského psa

V Hradci Králové 11. 5. změřili své síly naši členové s ostatními plemeny v rámci klání GR8 Canicross. K vidění byla různá sportovní i společenská plemena, která se společně postavila na trať. Český horský pes zde nastoupil v rámci disciplíny Canicross, kde sportovní klub "Klub českého horského psa, z.s."  reprezentovali Láďa Chyba s Baileys Brdský expres. Nechyběli ani Vendula Šenová s Matoušem, Eva Búdová s Batulem z Království sněhu a nové sportovní naděje Arth Má tajemství s Pepou Minarčíkem.

Sportovní zážitky si z trati odnesly týmy Batul a Evča Budová. Ti se s jistotou propletli množstvím terénních překážek, stejně jako Baileys a Láďa Chyba. Další duo, Matouš (Božetěch Dobrá volba) a Vendula Šenová podali o poznání lepší výsledek. Vendula do toho dala kus srdce a i přes úraz během závodu statečně bojovala o cenné pozice. Matouš ji v tom nenechal a společně dokončili zbytek trati  v urputném boji o cenné příčky.

GR8 TRAILS CANICROSS ČHP

Největším překvapením závodu byl bezpochyby tým Arth Má tajemství s Pepou Minarčíkem, který mamce Baileys Brdský expres utekl na plné čáře. Ti se probojovali téměř na pomyslnou bednu. Zřejmě nám tu roste cenná posila sportovního klubu ČHP, kde je snad již brzy uvítáme. Po ostrém startu si své tempo udrželi a skoro dosáhli na třetí místo. Na to jim chyběly jen pouhé 2 vteřiny. Snažení i tak stačilo na 4. místo v kategorii mužů a na 7. místo v celkovém pořadí závodu z 76 účastníků. GR8 Hradec Králové Canicross tak možná odhalil zajímavé sportovní vlaštovky, které nás čekají v nadcházející sezóně 2024/2025.


Ladislav Chyba | Správce webu ČHP a koordinátor

Autor článku: Ing. Ladislav Chyba


ZPĚT NA ÚVOD ARCHIV NOVINEK
Telefon kny9j6h      Telefon +420 602 547 689      E-mail predseda@ceskyhorskypes.cz